HYDROSCAND Pramoninės paskirties žarnos

Industrial hoses in different materials with high flexibility, adapted weighs and a wide range of dimensions that allow you to find the right solution according to your special needs.

Pramoninės paskirties žarnos, pagamintos iš įvairių medžiagų, turinčių didelį lankstumą, priimtiną svorį ir įvairų dydį, kas leidžia Jums surasti tinkamą sprendimą, atitinkantį Jūsų konkretų poreikį.

Mūsų plataus asortimento dėka, mes galime pasiūlyti Jums žarną, kuri optimaliai tiks bet kokiam konkrečiam Jūsų reikalavimui arba naudojimui. Po suderinimo su Jumis, kompanija „HYDROSCAND“ surinks žarnas iš Jūsų pasirinktų medžiagų ir konstrukcinių sprendimų. Jūs galite būti tikri, kad Jūsų darbo saugos ir aplinkos saugos reikalavimai bus įvykdyti.

 Tarptautiniai trumpiniai     Gumos rūšys
Armavimo metodai

SPIRALINIS ARMAVIMAS Spiralinis armavimas dažniausiai naudojamas gaminant mažo slėgio žarnas. Tokiam armavimui būdingas didelis atsparumas nuovargio atžvilgiu ir lankstumas.

Apipynimas
Armavimas apipynimu naudojamas gaminant didelio slėgio žarnas. Šis metodas žarnoms suteikia šiek tiek mažesnį atsparumą nuovargio atžvilgiu ir padidintą kietumą. Tai užtikrina geresnį formos stabilumą nei taikant spiralinį armavimą.
        
SPIRALINIS ARMAVIMAS PLIENINE SPIRALINE VIELA
Spiralinis armavimas plienine spirale daugiausia naudojamas gaminant žarnas, turinčias atlaikyti viršslėgį ir vakuumą. Plieninė spiralė užtikrina pagerintą lankstumą, kadangi vielos užlenkimo spindulys yra mažesnis.

SPIRALINIS ARMAVIMAS ANTISTATINE VIELA

Spiralinis armavimas antistatine viela naudojamas gaminant žarnas, turinčias atlaikyti viršslėgį, ir kuriomis pumpuojama, pavyzdžiui, benzinas, alyva, abrazyvinių medžiagų dalelės, chemikalai ir t.t. Ši viela gaminama iš vario ir pasižymi labai geromis charakteristikomis, leidžiančiomis apsisaugoti nuo statinės elektros iškrovos.

 

 
Gumos rūšys

Natūrali guma (NR) -60 ºC +70 ºC
Natūrali guma atpažįstama pagal jos elastingumą ir atsparumą dilimui bei taip pat pagal stiprumo ribą. Natūrali guma nepakankamai atspari alyvai ir benzinui bei ribotai atspari ozonui ir karščiui. Natūrali guma buvo pirmoji gumos rūšis, pradėta komerciškai naudoti devyniolikto amžiaus viduryje. Šiandien natūrali guma, kaip ir kitos medžiagos, naudojama gaminant automobilių padangas, gumines detales, konvejerių juostas bei žarnas medžiagoms transportuoti.
+ Didelis atsparumas dilimui, lankstumas. Geras atsparumas šalčiui.
- Nepakankamas atsparumas benzinui ir alyvai. Nepakankamas atsparumas karščiui.

Butadienstireninis kaučiukas (SBR) -55 ºC +90 ºC
Butadienstireninis kaučiukas (SBR) panašus į natūralią gumą, tačiau jo atsparumo karščiui ir senėjimui yra geresnės, tačiau jo pleišėtumo charakteristikos, atsparumas trūkimui ir kietumas yra prastesnis. SBR dažnai maišomas su natūralia guma siekiant optimizuoti charakteristikas ir kainą. SBR kaina yra šiek tiek mažesnė už natūralios gumos. SBR yra tik tam tikru mastu atsparus alyvai.
+ Didelis atsparumas dilimui, lankstumas, geras atsparumas karščiui.
- Nepakankamas atsparumas klimato poveikiui ir ozonui.

 

Nitrilinis kaučiukas (NBR) -35 ºC +100 ºC
Labiausiai pažymėtina NBR savybė — atsparumas alyvai ir netgi benzinui ir tirpioms medžiagoms. Atsparumas alyvai didėja didėjant akrilo nitrato kiekiui, tačiau tuo darant žalą padidintu standumu esant šalčiui. Nepakankamai atsparus ozonui ir klimato poveikiui. Nitrilinis kaučiukas – tai dabar labiausiai mūsų žarnoms gaminti naudojama guma. Nitrilinis kaučiukas yra standartinė medžiaga, naudojama sandarinimo žiedams ir sandarikliams gaminti. 
+ Didelis atsparumas benzinui ir alyvai, geras atsparumas chemikalams. 
- Nepakankamas atsparumas klimato poveikiui ir ozonui.

 

Chloropreninis kaučiukas (CR) -55ºC +100 ºC 
CR – tai sintetinis kaučiukas, kurį 1931 metais išrado Du Pont ir pavadino duprenu, o tas pavadinimas vėliau buvo pakeistas į neopreną. Tai yra chloropreninio kaučiuko medžiaga. Du Pont taip sėkmingai vykdė savo produkto rinkodarą, kad neoprenas tapo chloropreno sinonimu. CR pasižymi geromis atsparumo karščiui, klimato poveikiui, dilimui ir alyvai savybėmis.
+ Geras atsparumas klimato poveikiui ir ozonui. Geras atsparumas alyvai.
+ Geras atsparumas karščiui.
- Vidutinis atsparumas benzinui.

Poliuretanas (PU) -30 ºC +80 ºC
Poliuretanas – tai medžiaga, kurią neseniai tapo įprasta naudoti žarnoms gaminti. Poliuretanas pasižymi puikiomis atsparumo dilimui savybėmis ir yra naudojamas termoplastinėms žarnoms gaminti. Jis netgi naudojamas guminėse hidraulinių sistemų žarnose kaip išorinis apsauginis sluoksnis. Jo atsparumas alyvoms, benzinui bei ozonui yra pakankamai geras. Jo neigiama savybė yra ribotas temperatūros intervalas ir tai, kad jis nėra atsparus rūgštims.
+ Didelis atsparumas dilimui, klimato poveikiui ir ozonui. Geras atsparumas benzinui ir alyvai.
- Jautrumas hidrolizei.

Silikoninis kaučiukas -90 ºC +250 ºC 
Silikoninis kaučiukas – tai labai specifinė medžiaga. Dėl savo specialios sandaros, ši medžiaga yra labai atspari karščiui ir šiek tiek kietėjanti nuo šalčio ir pasižyminti plačiausiu temperatūros intervalu iš visų gumos rūšių.
+ Didelis atsparumas karščiui.
+ Didelis atsparumas klimato poveikiui ir ozonui.
+ Geras cheminis atsparumas.
- Nepakankamas atsparumas benzinui ir alyvai.
- Jautrumas hidrolizei.

EPDM guma (EPDM) -55 ºC +120 ºC
Tai santykinai nauja medžiaga, išrasta praeito amžiaus septintajame dešimtmetyje. EPDM guma pasižymi dideliu atsparumu karščiui ir ozonui. Ji naudojama gaminant aušinimo žarnas ir izoliacines juostas. Ji neatspari alyvai.
+ Didelis atsparumas klimato poveikiui ir ozonui. Geras atsparumas karščiui, chemikalams ir dilimui.
- Nepakankamas atsparumas benzinui ir mineralinei alyvai.

Politetrafluoretilenas (PTFE) -80 ºC +260ºC
Fluoro plastikai ir ypač PTFE yra labai atsparus visų rūšių chemikalams, įskaitant koncentruotas rūgštis ir organines tirpias medžiagas. Kenksmingą poveikį politetrafluoretilenui turi tik šarminiai metalai, fluoras ir fluoro junginiai. Be to, PTFE pasižymi labai plačiu temperatūros intervalu. Šią medžiagą įprasta vadinti teflonu, kuris yra Du Pont kompanijos registruotas prekės ženklas, skirtas PTFE.
+ Didelis temperatūrinis atsparumas.
+ Didelis atsparumas chemikalams.
+ Geras klimato poveikiui.
+ Mažas atsparumas dilimui.
+ Geras dujų pralaidumas.
+ Savitepė medžiaga.
- Didelė kaina.
- Nepakankamas elastingumas.


Tarptautiniai trumpiniai

 

Visas
BR
CR
CSM
EPDM
EPM
NBR
NR
PA
PE
PEL
P.T.F.E.
PU
PVC
SBR
UPE
XLPE

 trumpinio pavadinimas
Butadieenkumm
Chloropreninis kaučiukas (neoprenas)
Chloro-sulfatinta polietileninė guma (hipalonas)
Etilen-propilen-dieninis kaučiukas
Eteenpropeenplast (E/P)
Nitrilinis kaučiukas 
Natūrali guma
Poliamidas
Polüeteen
Polietilenas
Politetrafluoroetilenas (teflonas)
Poliuretanas
Polüvinüülkloriid
Butadienstireninis kaučiukas
Ypač didelio molekulinio svorio polietilenas
Tinklinės struktūros polietilenas